Albanian English Italian
DELIFAB HAIR LOCION

DELIFAB HAIR LOCION

Perberesit Kryesor:

 • Acid azelaik-Serenoa serrulata : kundërshton rënien e flokëve duke inhibuar veprimin e enzimës alfa reduktazë
 • Substanca e pasaponifikueshme e vajit të bajames së ëmbël : sigurojnë një rol të rëndësishëm ushqyes dhe mbrojtës
 • Pantenol- Allantoin: ushtrojnë një veprim hidratues dhe zbutës
 • Malaleuca Alternifolia(Vaj i pemës jeshile)
 • –Climbazole : antimikrobik të fuqishëm , purifikues
 • Vitamina B6 :veprim ushqyes dhe stimulues I rritjes
 • Vitamina E : kundërshton fuqishëm veprimin e dëmshëm të radikaleve të lira
 • Ekstrakt i rozmarinës : dermopurifikant
 • Kafeina :rivitalizues dhe stimulues, favorizon mikroqarkullimin  , duke tonizuar bulbin pilifer
 • Filter solar : mbron nga veprimi i rrezeve të diellit

 

Indikimet Terapeutike:

Dobesim i flokeve nga faktore te ndryshem, shton daljen e flokeve te reja dhe i dendeson

 

Menyra e Aplikimit:

 • Aplikohet ne floke te thate ose pak fare te lagur, masazhon me delikatese ne skalpin e kokes.
 • Nuk shpelahet.
 • Nuk krijon rendese ne floke dhe thahet ne kohe te shkurter.

Press enter to search