Albanian English Italian
UNICO BUSTINA

UNICO BUSTINA

Bustina Unico per foshnja dhe femije me pluhur është një përbërje e bazuar në niseshtene e mikronizuar të orizit, tershere koloidale, lecithin e sojes.

Veçanërisht i përshtatshëm për pastrimin e përditshëm dhe në përgjithësi për higjenën dhe kujdesin e lëkurës së thatë dhe të ndjeshme, në formën e banjove të plota ose të pjesshme për të sapolindurit, fëmijët ose të moshuarit.

Ka një efekt te mire pastrimi dhe ka një efekt qetësues në skuqjen e lëkurës

Respekton pH fi ziologjik dhe fi lmin hidrolipidik te lekures me nje efekt freskues.

Pa surfaktantë agresivë, e lë lëkurën të butë dhe të hidratuar

Nuk krijon gunga dhe nuk ngjitet ne fl oke.

Ideale për lëkurat me atopi, psoriasis, skuqjen e pelenës, dermatitin irritues (dic), dermatitin atopik (dac), dermatitin seborroik, sëmundjet ekzantematike gjatë rezionit, sudaminen, acarimin e lekures, ekzemen, eritemen, urtikarinen, kuren, rosacea.

Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme

Qëndrueshmëri e lartë Pa konservantë

FORMATI: 10 bustina me 15 g.

 

PËRBËRËSIT: Niseshte Oryza sativa, Ekstrakt Kernel Avena sativa, Bikarbonat natriumi, Vaji i farës Helianthus Annuus, Acidi Citric, Fosphatidylcholine, Alkooli, Carthamus Tinctorius (Shafran) Oil Seed, Glyceryl Stearate, Soy Acid, Ascorbol Palmit


Press enter to search