Albanian English Italian
UNICO D-PANTENOL

UNICO D-PANTENOL

Unico D-Pantenol eshte produkti ideal per t’u perdorur ne cdo ndryshim te pelenes. Tregohet ve<anerisht per te mbrojtur lëkurën delikate të fëmijëve, duke ndihmuar në parandalimin e skuqjes dhe acarimit. Me 5% D-Panthenol dhe 10% oksid zinku. lndikohet per acarim te pelenes dhe skuqje.

Ndihmon në ribalancimin e pH të lëkurës në zonën e pelenës, duke e ndihmuar atë të mbetet e butë dhe e shendetshme.

Testuar dermatologjikisht për lëkurë të ndjeshme Pako prej 100 ml.

PËRBËRËSIT

Uje, oksid i zinkut, trigliceride caprylic / capriclic, Panthenol, stearate etylhexyl, stearate Glyceryl, alkool Cetyl, stear PEG-100, vaj Prunus amygdalus dulcis, vaj vaj fare Ricinus communis, alkool stearyl, Acid laktik, Solid acid Piroctone Olamine, benzoate natriumi, Parfum, Bisabolol, Coumarin


Press enter to search